كاربران آنلاين
بازدید امروز
بازديد ديروز
بازديد هفته گذشته
بازديد ماه گذشته
بازدید کل
بیشترین بازدید

به لطف خداوند متعال و مدد اهل بیت علیهم السلام، گروه جهادی (خیریه) منادیان رحمت - متشکل از جمعی از جوانان و دغدغه مندان - از سال 1388 فعالیت خود را در مناطق کم برخوردار جنوب شرق کشور آغاز کرده است.

 این گروه وابسته به هیچ مجموعه دولتی و نیمه دولتی و یا سیاسی نمی باشد و با کمک های مردم خوب ایران عزیز فعالیت میکند.

 گروه جهادی منادیان رحمت طرح زیر را بعد از سالها تجربه خدمت تمام وقت در مناطق کم برخوردار (یا به اصطلاح غلط، محروم) نوشته است : طرح ارتقاء فکری - فرهنگی و خودکفایی اقتصادی خانواده های محروم با اولویت ایتام انگیزه نوشتن این طرح، سوالات زیر می باشد :

Δسوال اول : در طول این سالها که توفیق خدمت به محرومین را داریم، چند خانواده محروم را از محرومیت نجات داده ایم به شکلی که دیگر به آن خانواده محروم نگویند؟

Δسوال دوم : ریشه محرومیت در چیست : ما معتقدیم که در کشور "منطقه" محروم نداریم، "مردم" محروم داریم ! و هر منطقه پتانسیل خاص خودش را دارد و اساسا به همین دلیل است که جمعیتی در آن منطقه زندگی می کنند. ریشه محرومیت مردم هم عبارت است از :

1. طرز فکر غلط و در نتیجه سبک زندگی غلط

2. نداشتن درآمد کافی

Δسوال سوم آیا واقعا نمیشود این دو مسئله را در مناطق محروم حل کرد و ریشه محرومیت را خشکاند؟ جواب : قطعا می شود، اما چون متاسفانه اکثر ما انسان ها کمیت گرا هستیم، به سراغ این نوع کارها نمی رویم. به طور مثال : با خودمان فکر میکنیم که اگر یک کامیون مواد غذایی یا پوشاک یا ... به یک منطقه محروم هدیه کنیم، دهها و صدها نفر خوشحال می شوند، ضمن اینکه کل این فرایند حداکثر یک هفته طول می کشد، اما اگر پول همان یک کامیون مواد غذایی یا پوشاک را در مسیر ارتقاء فکری – فرهنگی مردم و خودکفایی اقتصادی آنها هزینه کنیم حداکثر چند خانواده خوشحال خواهند شد، ضمن اینکه چند سال طول خواهد کشید و بنابراین فایده ای ندارد !!! و نتیجه این طرز فکر غلط این است که هزاران خیریه و صدها مجموعه دولتی و نیمه دولتی همچون سپاه و بنیاد مستضعفان و کمیته امداد و سازمان بهزیستی و ..... در طول این چهل سال فعالیت کرده اند و می کنند، اما هر روز محرومیت نه تنها کمتر نمی شود، بلکه بیشتر هم می شود! (صد البته که افزایش محرومیت دلایل دیگری هم دارد.) بنابراین آیا وقتش نرسیده است که ما خیریه ها و گروه های جهادی و .... ریشه ای تر کار کنیم و به جای کار صرفا کمیتی، مقداری هم به کیفیت کار توجه کنیم؟! البته اصلا منکر کمکهای موردی مثل مواد غذایی و پوشاک و ... به خانواده های نیازمند نیستیم ، خصوصا در بحرانهای طبیعی مثل سیل و زلزله و ... اما میتوان همین کمکها را هم به جای اینکه غیر هدفمند توزیع کنیم و باعث تنبلی و پرتوقعی محرومین شویم، به صورت هدفمند و در راستای ارتقاء فکری – فرهنگی و خودکفایی اقتصادی خانواده های هدف توزیع کنیم که نحوه اش در ادامه خواهد آمد.

جهت مطالعه این طرح روی فایل زیر کلیک کنید.📎طرح ارتقاء فکری - فرهنگی و خودکفایی اقتصادی🔸شروع اجرای طرح ارتقاء فکری - فرهنگی و خودکفایی اقتصادی خانواده های ایتام در شهرستان قلعه گنج کرمان توسط گروه جهادی منادیان رحمت

🔹با تحویل شش رأس بزغاله شیری نژاد مورسیا اسپانیا و ساخت جایگاه نگهداری دام به ارزش حدودی چهل میلیون تومان که توسط شما خیرین عزیز تامین می شود

 📌 نظارت مستمر بر دامداری ها توسط کارشناس ساکن همان روستا

 📎 تحویل علوفه و خرید شیر از خانواده های هدف توسط گروه جهادی منادیان رحمت

 📌 دریافت شش رأس بزغاله در زایش اول و دوم ‌(حدودا در دو سال) به عنوان قسط و تحویل به خانواده بعدی که در نتیجه، چهل میلیون تومانِ اول همیشه در گردش خواهد بود بدون اینکه از ارزش آن کاسته شود چراکه بزغاله به عنوان قسط دریافت می شود و نه پول

 📣 درآمد خالص سالیانه هر شش رأس حداقل دوازده میلیون تومان می باشد، البته از سال دوم

 📌 یک سال حمایت معیشتی و سالها حمایت فکری - فرهنگی از این خانواده ها، به شرط اینکه به خوبی از بزها نگهداری کنند.

سالنامه

ج پ چ س د ی ش
۳۱ ۳۰ ۲۹ ۲۸ ۲۷ ۲۶ ۲۵
۷ ۶ ۵ ۴ ۳ ۲ ۱
۱۴ ۱۳ ۱۲ ۱۱ ۱۰ ۹ ۸
۲۱ ۲۰ ۱۹ ۱۸ ۱۷ ۱۶ ۱۵
۲۸ ۲۷ ۲۶ ۲۵ ۲۴ ۲۳ ۲۲
۴ ۳ ۲ ۱ ۳۱ ۳۰ ۲۹
sex hay