كاربران آنلاين
بازدید امروز
بازديد ديروز
بازديد هفته گذشته
بازديد ماه گذشته
بازدید کل
بیشترین بازدید

گروه جهادی تبلیغی منادیان رحمت متشکل از طلاب مدرسه علمیه معصومیه قم می باشد که از سال 1388 توفیق خدمت در مناطق محروم جنوب کرمان را پیدا کرده است.
اولویت اول گروه، فعالیت فرهنگی در منطقه می باشد که نیاز جدی منطقه است.
بحمدا... طرحی که توضیح آن در ادامه آمده است توسط اتاق فکر گروه نوشته شد و از سال 1392 در شهرستان قلعه گنج اجرا شد که حاصل آن موفقیتهای زیادی بود که در ادامه آمده است.
خداوند توفیق خدمت بیش از پیش به محرومین جامعه را به همه عنایت بفرماید.
مسئول گروه: محمد رضایی شریف آبادی

خلاصه ای از طرح (فعالان فرهنگی)
إنَّمَا يَعمُرُ مَسَاجِدَ اللّهِ مَنْ آمَنَ بِاللّهِ وَالْيَوْمِ الآخِرِ وَأَقَامَ الصَّلاَةَ وَآتَى الزَّكَاةَ وَلَمْ يَخْشَ
إِلاَّ اللّهَ فَعَسَى أُوْلَـئِكَ أَن يَكُونُواْ مِنَ الْمُهْتَدِينَ
آباد کردن مساجد خدا فقط در صلاحیت کسانی است که به خدا و روز قیامت ایمان آورده و نماز را بر پا داشته و زکات پرداخته و جز از خدا نترسیده اند پس امید است که اینان از راه یافتگان باشند.
سوره مبارکه توبه/ آیه 18

با رجوع به تفاسیر گرانسنگی همچون المیزان درمی یابیم که آبادکردن مسجد فقط ساختن مسجد نیست، بلکه مسجد باید باعث تربیت و تأمین سعادت مردم شود.

اما متأسفانه بسیاری از مساجد کشور، خصوصاً در مناطق محروم، به علّت نداشتن امام جماعت و نیروهای فرهنگی فعال این نقش را ایفا نمی کنند و از مسجد، تنها ساختمانی موجود است که فقط در ایامی خاص همچون دهه اول ماه محرم و ماه مبارک رمضان از آن استفاده مفید می شود.
 این خلأ از یک سو و از سوی دیگر فعالیت های برنامه ریزی شده فِرَق ضالّه خصوصاً وهابیت خبیث در سالهای اخیر دربسیاری از مناطق کشور، اهمیت احیاء مساجد و انجام کار فرهنگی تأثیر گذار را به وضوح روشن می سازد.
در همین راستا، گروه جهادی تبلیغی منادیان رحمت ، متشکّل از طلّاب مدرسه علمیه معصومیه قم طرحی را تحت عنوان ((طرح جذب، تربیت و به کارگیری فعالان فرهنگی مساجد )) تدوین و اجرا نموده است. در این طرح که در مساجد مناطق محروم کشور که امام جماعت ندارند اجرا می شود، ابتدا یک آقا و یک خانم دغدغه مند و متدیّن از هر روستا شناسایی می شوند و طی یک دوره چهار ماهه آموزشهایی از قبیل احکام، قرآن، عقائد، دعا و مناجات خوانی و مهارتها را طی می کنند و پس از اتمام دوره، محتوا و برنامه های لازم جهت فعال کردن مسجد، توسط اتاق فکر گروه در اختیار آنها قرار می گیرد. بحمدا... در حال حاضر با اجرای این طرح  تعداد 90 مسجد در شهرستان محروم  قلعه گنج در جنوب استان کرمان توسط 132 نیروی آموزش دیده فعال شده اند و فعالیت های مختلفی از قبیل کلاسهای قرآن و حدیث و احکام نماز و سبک زندگی پیامبر(ص)، کتابخانه، بورد فرهنگی، ادعیه هفتگی و قرائت قرآن در این مساجد شروع شده است. شرکت حدود 2000  دانش آموز در کلاسهای مساجد این روستاها از دستاوردهای اجرای این طرح است. 
از دیگر محصولات این طرح برگزاری گروه های سرود 500 نفره و 1000 نفره بوده است و انشاءا... در 22 بهمن ماه سال جاری گروه سرودی 2500 نفره خواهیم داشت که 500 نفر از دانش آموزان شرکت کننده در این گروه سرود از اهل سنت می باشند.


و من ا... التوفیق

سالنامه

ج پ چ س د ی ش
۵ ۴ ۳ ۲ ۱ ۳۰ ۲۹
۱۲ ۱۱ ۱۰ ۹ ۸ ۷ ۶
۱۹ ۱۸ ۱۷ ۱۶ ۱۵ ۱۴ ۱۳
۲۶ ۲۵ ۲۴ ۲۳ ۲۲ ۲۱ ۲۰
۳ ۲ ۱ ۳۰ ۲۹ ۲۸ ۲۷
۱۰ ۹ ۸ ۷ ۶ ۵ ۴